STEM auto radionica Croatian Makers-a

STEM auto je projekt namijenjen prvenstveno manjim zajednicama čije ustanove i udruge do sada nisu sudjelovale u IRIM-ovim projektima. U manje razvijenim područjima nastavnici ili drugi mentori često misle da nemaju kompetencija niti dovoljne umreženosti za robotiku, programiranje i projekte poput Croatian Makers lige, te naravno i u unapređivanju postojećeg znanja o robotici.
U ovom slučaju to je znanje programiranja u mBlock programu i radu sa mBot robotima. Ovakve radionice su odlične za druženje i usavršavanje programiranja u istom programu. Naravno uvijek treba od nekuda početi pa je zato mBot odličan početak za djecu osnovnoškolske dobi.

Radionica u našem klubu odražana je 26.03.2019. na kojoj je predavao prof. Vlado Lendvaj, te je trajala otprilike 2 sata. Djeca su se zabavila, poneki naučili nešto novo i spremni su za daljnje izazove sa robotikom.